به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدرس خصوصی زبان انگلیسی

معلم ESL کیست

جهانی شدن کسب و کار ها و افزایش میزان مهاجرت به آمریکا نیاز به دانستن زبان انگلیسی را مهم کرده است. حتی درخواست جامعه برای افرادی که تخصصشان تدریس زبان انگلیسی است نیز افزایش داشته است.

با توجه به تحقیقی که دانشگاه جورج واشنگتون انجام داده است مشخص شد که ۱۰ درصد از دانش آموزان در ایالات متحده انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند. ۱ درصد از معلمان نیز افرادی هستند که زبان مادری شان انگلیسی نیست، ولی به دانش آموزان انگلیسی یاد می دهند. این نشان می دهد که دنیا در حال متحول شدن است و به معلم های زبان انگلیسی احتیاج بیشتری دارد.

مدیران آموزش زبان در خارج از کشور با توجه به نیاز دانش آموزان سرواژه های مخصوصی را نام برده اند که ندانستن این سرواژه ها، افراد متقاضی یادگیری زبان را به آشفتگی می اندازد.

از آن جایی که اصطلاح ESL در بیشتر نقاط جهان معروف نشده است ممکن است از نام های دیگری هم برای آموزش زبان به افرادی که زبان مادریشان متفاوت است، استفاده کنند.

اصطلاح (TESOL): تدریس زبان انگلیسی به افرادی که به زبان های دیگری تکلم می کنند. TESOL به صنعتی اطلاق می شود که به زبان آموزان، انگلیسی تدریس می کنند. در زیر به برخی از اصطلاحات مرتبط هم می پردازیم.

اصطلاح (TESL): یعنی آموزش زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم: ESL را گاهی بجای TESL هم بکار می برند. معلمان TESL و ESL معمولا زبان انگلیسی را به صورت خصوصی تدریس می کنند. شما در موسسه آموزش زبان پیشرو نیز می توانید با توجه به برنامه های خود یک معلم TESL را  برای تدریس خصوصی زبان انتخاب کنید.

اصطلاح (TEFL): یعنی تدریس زبان انگلیسی در خارج و به زبان آموزانی که زبان مادری آن ها انگلیسی نیست. معلمان TEFL معمولا در مدارس،آموزشگاه های بین المللی و دانشگاه های بین المللی  تدریس می کنند.

اصطلاح (ESOL): به معنی  تدریس زبان انگلیسی به متکلمان سایر زبان ها است. این اصطلاح را هم می توان بجای ESL و TESOL  به کار برد.

اصطلاح (ELL): اصطلاح ELL به یادگیرنده های انگلیسی اطلاق می شود که هنوز زبان انگلیسی را به خوبی یاد نگرفته اند و در حال یادگیری هستند.

تدریس انگلیسی به عنوان زبان دوم چیست؟

معلمان ESL به زبان آموزان ELL انگلیسی تدریس می کنند، به عبارتی ELL به زبان آموزانی اطلاق می شود که انگلیسی زبان اول آن ها نیست. معلمان ESL به زبان آموزان ELL کمک می کنند که در مهارت مکالمه انگلیسی و نگارش آن رشد کنند. معلمان انگلیسی ESL  به تمام زبان آموزان از کودک و نوجوان گرفته تا بزرگ تر ها انگلیسی تدریس می کنند. گفتنی است معلمان زبان انگلیسی ESL  پل ارتباطی بین فرهنگ زبان مادری زبان آموز و فرهنگ زبان  را هموار می سازند و این معلمان کمک می کنند زبان آموزان شباهت ها و تفاوت های موجود بین دو فرهنگ را درک کنند.

در ایران نیز انگلیسی را با به عنوان زبان دوم یاد می گیرند و یا به عنوان زبان خارجی؛ بنابرین ممکن است اصطلاحات بالا را بشنوید. ولی چیزی که در حال حاضر اهمیت دارد انتخاب یک معلم حرفه ای زبان انگلیسی است. ما در موسسه آموزش زبان پیشرو این فرصت را بوجود آورده ایم که بتوانید بهترین معلم خصوصی را انتخاب و آموزش یادگیری زبان خود را اصولی و با بازده بیشتر جلو ببرید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

تماس با کارشناس