به وبسایت موسسه زبان آموزان پیشرو خوش آمدید
آموزش خصوصی، حضوری و آنلاین
تدریس خصوصی زبان اسپانیایی

آیا یادگیری زبان اسپانیایی راحت است؟

فهرست مطالب این صفحه

آیا یادگیری زبان اسپانیایی سخت است؟

برخلاف بسیاری از زبان‌ها، عده نسبتاً کمی از زبان آموزان معتقدند که یادگیری زبان اسپانیایی دشوار است. با این حال، اگر به تازگی به این زبان علاقه‌مند شده‌اید، به شما حق می‌دهیم که در این مورد کنجکاو باشید. از این رو، در ادامه این مقاله از زبان آموزان پیشرو بعنوان مرکز تدریس خصوصی زبان اسپانیایی قصد داریم معرفی کوتاهی از این زبان داشته باشیم و در نهایت بررسی کنیم که آیا واقعاً «یادگیری زبان اسپانیایی سخت است»؟!

کاربرد زبان اسپانیایی، چقدر گسترده است؟

بیش ۵۷۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. به طوری که ۴۸۰ میلیون نفر آن‌ها، این زبان، زبان مادریشان است. همچنین، «اسپانیایی» زبان رسمی بیش از ۲۰ کشور جهان، از جمله: آرژانتین، ال‌سالوادور، ونزوئلا و همچنین کشور اسپانیا است.

اشتراکات زبان اسپانیایی با سایر زبان‌ها

به طور کلی، حدود ۷۵ درصد زبان اسپانیایی، ریشه لاتینی دارد. اما ۲۵ درصد این زبان، متأثر از زبان‌ یونانی و همچنین عربی است. برای مثال، شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که ۸ درصد واژگان اسپانیایی، از زبان عربی گرفته شده است. همچنین، زبان اسپانیایی واژگانی را هم از زبان‌های دیگری مانند فرانسوی، ایتالیایی و ساردینی وام گرفته است.

چالش های زبان آموزان در یادگیری اسپانیایی

سرعت بالای صحبت کردن: چالش بزرگ!

یکی از اصلی‌ترین چالش‌های اصلی زبان آموزان، درک صحبت‌های اسپانیایی زبان‌ها است. حتی بعضی از کسانی که علاوه بر زبان اسپانیایی زبان‌های دیگری را هم آموخته‌اند، معتقدند که مکالمه به این زبان و درک صحبت‌های بومیان اسپانیایی، سخت‌تر از دیگر زبان‌ها است. علت اصلی این امر، سرعت بالای مکالمه آن‌هاست. در واقع، اسپانیایی دومین زبان پرسرعت دنیاست. به طوری که سخنوران بومی این زبان، به طور میانگین، ۷.۸۲ هجا را در ثانیه تلفظ می‌کنند.

البته فاصله آن با سریع‌ترین زبان دنیا یعنی ژاپنی نیز چندان زیاد نیست. چرا که ژاپنی‌ها نیز در ثانیه به طور میانگین ۷.۸۴ هجا را تلفظ می‌کنند. حال کافی است که سرعت این زبان را با سایر زبان‌ها مثل زبان انگلیسی (۶.۱۹ هجا در ثانیه) و زبان ماندارین (۵.۱۸ هجا در ثانیه) مقایسه کنید، تا بتوانید به خوبی متوجه این چالش‌ در فراگیری زبان اسپانیایی شوید. از سوی دیگر، تقریباً یک چهارم زبان آموزان نیز با درک مکالمات افراد با لهجه‌های مختلف دچار مشکل هستند و آن را جزو اصلی‌ترین دشواری‌های یادگیری زبان اسپانیایی می‌دانند. اما آیا این مشکل تنها مربوط به زبان اسپانیایی است؟!

به خاطر سپاری آسان واژگان

به نظر بسیاری از زبان آموزان زبان اسپانیایی، به خاطر سپاری واژگان اسپانیایی، ساده‌ترین بخش یادگیری این زبان است. این روند به خصوص زمانی که شما قبلاً یکی دیگر از زبان‌های لاتینی مانند ایتالیایی، فرانسوی، پرتغالی یا رومانیایی را بدانید، آسان‌تر نیز می‌شود. علت این امر، این است که تعداد زیادی از کلمات اسپانیایی از تنه اصلی زبان‌های لاتینی مشتق شده است.زبان اسپانیایی سخت است

با این حال، اگر پیش از زبان اسپانیایی، زبان‌ انگلیسی یا ماندرین را آموخته‌اید، احتمالاً واژگان اسپانیایی برایتان چندان آشنا نخواهد بود. چرا که اشتراک زبان اسپانیایی با زبان انگلیسی بسیار کم است و تقریباً هیچ اشتراکی با زبان ماندرین ندارد.

دستور زبان اسپانیایی

دستور زبان اسپانیایی یک از سخت‌ترین جنبه‌های یادگیری این زبان است. اما به هر حال، راه گریزی از آن نیست. چرا که این قواعد زبانی وجود دارد و دیر یا زود باید آن‌ها را فرابگیرید. اما برای غلبه بر این دشواری، یک راه حل وجود دارد و آن این است که در ابتدای کار، تنها بر روی توانایی‌های مکالمه خود تمرکز کنید و با یک شیب ملایم به سراغ فراگیری دستور زبان روید. مطمئن باشید، در این صورت، آن دشواری اولبه از بین خواهد رفت.

چهار مهارت اصلی در زبان اسپانیایی

صرف نظر از این که شما به چه زبان‌هایی می‌توانید صحبت کنید و این زبان‌ها چقدر در یادگیری زبان اسپانیایی به شما کمک می‌کنند، به هر حال برای یادگیری زبان اسپانیایی نیز مانند هر زبان دیگری باید به طور مشخص بر روی چهار مهارت «خواندن»، «نوشتن»، «گوش دادن» و «صحبت کردن» خود تمرکز کنید. در ادامه، به طور مختصر راهنمایی‌هایی برای یادگیری این مهارت‌ها معرفی می‌کنیم.

 • مهارت «نوشتن» (writing)

برای کسب مهارت قابل قبول در نگارش اسپانیایی، باید سال‌ها زمان صرف کنید. حتی بسیاری از کسانی که برای مدت زمان طولانی نگارش اسپانیایی را تمرین می‌کنند، باز هم ممکن است که مجبور به استفاده از دیکشنری شوند. دشواری اصلی نگارش، استفاده درست از دستور زبان است و همان طور که قبلاً ذکر کردیم، خوب است که تقویت دستور زبان را کمی به تعویق بیندازید و ابتدا به سراغ تقویت مهارت‌های مکالمه خود بروید. پس در ابتدای کار، انتظار نوشتن متن‌های طولانی را از خود نداشته باشید.

 • مهارت «صحبت کردن» (speaking)

این مهارت، مهارتی است که در ابتدای فرایند یادگیری باید بیش از سایر مهارت‌ها به آن توجه کنید. از سوی دیگر، برای تسریع در تقویت این مهارت نیز بهتر است که تحت نظر مستقیم یک آموزگار یا حداقل یکی از دوستانتان که به خوبی به زبان اسپانیایی صحبت می‌کند، قرار بگیرید. به خاطر داشته باشید که اگر مهارت speaking خوبی داشته باشید، ۳ مهارت دیگر شما نیز تا حدود زیادی تضمین شده است.

 • مهارت «خواندن» (reading)

یادگیری این مهارت نیز تا حدود زیادی به سماجت شما بستگی دارد. سعی کنید تا می‌توانید در وقت‌های آزاد خود به مطالعه کتاب‌ها و وبلاگ‌های اسپانیایی زبان بپردازید. برای مثال، لیستی از وبسایت‌های اسپانیایی داشته باشید و هر زمان که به موضوعی علاقه‌مند شدید و یا سؤالی برایتان پیش آمد، سعی کنید که به سراغ این وبسایت‌ها بروید.

 • مهارت «گوش دادن» (listening)

در حال حاضر، تقویت این مهارت خیلی آسان‌تر و جذاب‌تر از گذشته و همچنین آسان‌تر از سایر مهارت‌های زبانی شده است. چرا که شاید پیدا کردن یک اسپانیایی زبان برای هم‌صحبتی، همیشه ممکن نباشد، اما همه روزه و در هر ساعت از شبانه روز که اراده کنید می‌توانید به طیف گسترده‌ای از ویدیوها، فیلم‌ها و موزیک‌های اسپانیایی دسترسی داشته باشید.

یکی از تکنیک‌هایی که همزمان به تقویت مهارت‌های «گوش دادن» و «نوشتن» شما می‌انجامد، تماشای فیلم‌های اسپانیایی زبان و سعی در نوشتن گفت‌وگوهای آن‌هاست. این تمرین را آن‌قدر ادامه دهید تا بتوانید جملات گفته شده در ویدیو را به طور کامل یادداشت کنید.زبان اسپانیایی سخت است

جذابیت‌های زبان اسپانیایی

هرچند ممکن است در روند یادگیری زبان اسپانیایی با دشواری‌هایی روبه‌رو شوید، اما مطمئناً جذابیت‌هایی که انتظارتان را می‌کشد، خستگی یادگیری این زبان را از تنتان درمی‌آورد. در ادامه، شماری از این موارد را با هم مرور می‌کنیم.

 • زبان اسپانیایی، سومین زبان دنیا از لحاظ تعداد سخنوران است.

نخستین مزیت یادگیری زبان اسپانیایی، امکان برقراری ارتباط با افراد متعدد در نقاط مختلف جهان است (۵۸۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان!).

 • زبان اسپانیایی بسیار حسی‌تر از سایر زبان‌هاست

نوع واژگان و عبارات زبان اسپانیایی به نحوی است که نمی‌توان برای بعضی از آن‌‌ها معادل دقیقی در سایر زبان‌ها پیدا کنید. به همین دلیل، بسیاری از کسانی که زبان اسپانیایی را آموخته‌اند، معتقدند که حتی در زبان اول خود نمی‌توانند آن طوری که به زبان اسپانیایی حالات خود را توصیف می‌کنند، در مورد احساساتشان صحبت کنند. به خاطر وجود چنین ویژگی‌هایی در زبان اسپانیایی، این زبان را معمولاً به عنوان یکی از «احساسی» ترین زبان‌های دنیا می‌شناسند.

 • باز شدن دری به سوی فرهنگ بی‌نظیر کشورهای اسپانیایی زبان

در واقع یادگیری زبان اسپانیایی علاوه بر این که به شما کمک می‌کند بیشتر با فرهنگ این کشورهای اسپانیایی زبان آشنا شوید، سبب ایجاد شناخت بهتری نسبت به این کشورها و مردم آن‌ها نیز می‌شود. با یادگیری این زبان، دنیایی از کتاب‌ها، فیلم‌ها، ترانه‌ها، وبلاگ‌ها و خلاصه هر آن‌چه که قبلاً از نمونه‌های فارسی یا انگلیسی آن‌ها استفاده می‌کردید، به زبان اسپانیایی پیش روی شما قرار می‌گیرد.

و در نهایت: چند راهنمایی که یادگیری زبان اسپانیایی را برای شما آسان‌تر می‌کند

 • در ابتدای کار، دستور زبان را چندان جدی نگیرید

توصیه می‌کنیم که بیش از اندازه بر روی شناخت دستور زبان تمرکز نکنید (به ویژه در ابتدای فرایند یادگیری). تنها کافی است که آرامش خود را حفظ کنید و تفاوت‌هایی که با آن‌ها مواجه می‌شوید را بپذیرید. مطمئناً هرچه بیشتر گوش کنید و پیوستگی تمرینات خود را حفظ کنید، کم‌کم متوجه پیشرفت خود در زمینه‌های مختلف این زبان، از جمله دستور زبان خواهید شد. احتمالاً در ابتدای کار، به خاطر سپردن ضمایر و صرف کردن فعل‌ها از روی کتاب‌، کمی مشکل به نظر می‌رسد. اما اگر این ترس خود را کنار بگذارید و صرفاً به سراغ گوش دادن و صحبت کردن به زبان اسپانیایی بروید، ناخودآگاه، کم کم هر آن‌چه لازم است را به خاطر خواهید سپرد.

 • بر روی عبارات مهم تمرکز کنید

سعی کنید در ابتدای راه، بیشتر زمان و تمرکز خود را صرف به خاطر سپردن عبارات پرکاربرد کنید. همچنین هیچ‌گاه متوقف نشوید و به طور مداوم، تمرین خود را ادامه دهید. هر مشکل یا سؤالی هم که برایتان پیش آمد، بدون هیچ خجالتی از دیگران بپرسید. اسپانیایی زبان‌ها بسیار مشتاقند که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری دهند.

 • هرچه زودتر شروع به صحبت کردن کنید

سعی کنید تمرین زبانتان را صرفاً محدود به خواندن نکنید. هرچه زوتر بهتر است که صحبت کردن را هم آغاز کنید. همچنین تجربه نشان می‌دهد که زبان آموزانی که بیشتر یه خواندن اهمیت می‌دهند، عادت‌های زبانی نادرستی پیدا می‌کنند. در عین حال، از اشتباهات اولیه خود در مکالمه اصلاً مضطرب نشوید. اطمینان داشته باشید که صحبت کردن شما روز به روز طبیعی‌تر می‌شود و همچنین اعتماد به نفستان افزایش می‌یابد.زبان اسپانیایی سخت است

 • خودتان را غرق در زبان اسپانیایی کنید!

خیلی خوب است اگر بتوانید کسی را پیدا کنید که مایل باشد با شما به طور کامل اسپانیایی صحبت کند. همچنین تا می‌توانید فیلم‌ها و موزیک‌های اسپانیایی گوش کنید. مطمئن باشید با این روند، زودتر به هدف خود خواهید رسید.

 • انسان‌ها را به کتاب‌ها ترجیج دهید.

همیشه به خاطر داشته باشید که بهترین راه یادگیری یک زبان جدید، داشتن تعامل مؤثر و دائم با سخنوران آن زبان است. مطمئناً مطالعه کتاب‌ها و انجام تمرینات آن‌ها هیچ وقت به این اندازه مؤثر نخواهد بود.

اسپانیایی سخت نیست، به شرطی که با هم بیاموزیم!

با توجه به مطالب ذکر شده، برای یادگیری زبان اسپانیایی اصلاً لازم نیست که دلهره‌ای به خود راه دهید. چرا که این راه و دشواری‌های آن و همچنین راه حل غلبه بر این دشواری‌ها، سال‌هاست که به طور کامل شناسایی شده است. از سوی دیگر، با توجه به افزایش نرخ سفرها و همچنین مهاجرت به کشورهای خارجی، اخیراً شمار متقاضیان فراگیری زبان اسپانیایی افزایش چشمگیری پیدا کرده است. این در حالی است که همان طور که در متن بالا اشاره کردیم، داشتن هم‌صحبت برای تمرین مکالمه، شرط اول موفقیت در یادگیری زبان اسپانیایی است.

بنابراین، شرکت در کلاس‌های آموزش زبان اسپانیایی، یک فرصت استثنایی برای فراگیری سریع این زبان است. علاوه بر این، نظارت مدرسان مجرب مؤسسه ما و معرفی بهترین منابع یادگیری ، از هرگونه اتلاف وقتی در یادگیری مهارت‌های مختلف زبانی جلوگیری خواهد کرد.

زبان خارجی این نیست که شما یکسری لغت و قواعد یاد بگیرید و آن ها را کنار هم بچینید، یک دنیای تازه ی است. اسپانیایی صحبت کردن به شما توانایی صحبت در بیش از ۴۱۰ میلیون اسپانیایی زبان از مکزیک گرفته تا آرژانتین و اسپانیا و بخش هایی از آمریکا را می دهد. در حقیقت بعد از مکزیک، آمریکا بیشترین جمعیت اسپانیایی زبان روی زمین را دارد ( بله، حتی بیشتر از خود اسپانیا). پس یادگیری زبان اسپانیایی می تواند خیلی به درد بخور باشد هر جایی در شرق آمریکا ، فلوریدا و …

یادگیری زبان اسپانیایی برای کسانی که زبان انگلیسی را مسلط اند، بسیار ساده است.درست است که گرامر و ساختار جملات با آنچه در زبان انگلیسی هست متفاوت است. ولی تقریبا شبیه هم است. چون هر دو زبان ریشه لاتین دارند ،همچنین هزاران لغت در این دو زبان تلفظ یکسان و معانی یکسان دارد.

مثلا این جمله ی اسپانیایی را در نظر بگیرید: El restaurante antiguo está cerca del museo de arte. کلمه resturant,museum,art در این دو زبان یکسان است. حالا واژه ی cerca را ببینید شبیه واژه لاتین circa است و antiguo شبیه antique است. اگر همه را در کنار هم بگذاریم به انگلیسی می شود the old resturant is near the art museum

نه تنها اینکه یادگیری زبان اسپانیایی درکش راحت و ساده است ، فهم آن باعث می شود که بتوانید بقیه زبان های رومانیایی مثل فرانسوی، ایتالیایی و پرتغالی را هم بفهمید

یادگیری زبان

مزایای یادگیری زبان اسپانیایی

اینکه در مکالماتتان یک مقدار اسپانیایی بدانید از چند جهت خوب است:

در تجارت: اینکه چند زبان بلد باشید نه تنها رزومه شما را بهتر می کند بلکه می تواند حیطه ی کاری شما هم عوض کند. به عنوان سومین زبانی که از همه بیشتر روی زمین صحبت می شود ، دانستن کمی اسپانیایی برای هر کسی که تجارت می کند خیلی خوب است.

مسافرت

زندگی در خارج از کشور

تمرین ذهنی- حتی در سنین بالا یادگیری زبان خارجی جدید کمک می کند مغز شما فعال تر بشود.چرا که یادگیری زبان جدید باعث ایجاد پیوندهای جدیدی میان نورون هایتان می شود، هر چه پیوندهای نورونی مغز بیشتر باشد قدرت حل مساله در شما بیشتر می گردد

راه های یادگیری زبان اسپانیایی

حدود ۹۰ میلیون از افراد در جهان زبان اسپانیایی را به عنوان زبان دوم خود یاد گرفته اند، که به طور کلی اسپانیایی زبان ها ۵۰۰ میلیون نفر شده اند.

یادگیری زبان اسپانیایی در کلاس

که یکی از روش های سنتی و مرسوم است

یادگیری زبان اسپانیایی در کلاسهای خصوصی

این روش یادگیری چون دو به دو است فرصت بیشتری را به فرد برای مکالمه می دهد. در مقایسه با کلاس که معلم باید حواسش به همه ی دانش آموزانش باشد.

سی دی های آموزشی

برای کسانی که وقتشان کم است و می خواهند در ماشین با یک زبان دیگری در تعامل باشند

کلاسهای آنلاین یادگیری زبان اسپانیایی

یادگیری آنلاین هم برای کسانی که بودجه و زمان محدود دارند مناسب است.

منتظر تماس‌های شما هستیم!

پس از مطالعه متن بالا، اگر همچنان در خصوص زبان اسپانیایی سؤالی ذهنتان را مشغول کرده است، در تمام طول هفته، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی که در این صفحه ذکر شده است، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

۴/۵ - (۳ امتیاز)

2 دیدگاه دربارهٔ «آیا یادگیری زبان اسپانیایی راحت است؟»

 1. فکر نمیکردم ۵۷۰ میلیون نفر اسپانیایی صحبت کنند! خیلی عدد بالایی هست! من جدیدا دارم زبان اسپانیایی آموزش میبینم واقعا به این پی بردم که زبان فوق العاده شیرینیه. بقیه دوستان هم که علاقه دارند حتما برن سراغش.

 2. ممنون بابت مطلب مفیدتون
  من جدیدا دارم زبان اسپانیایی رو آموزش میبینم و واقعا به این نتیجه رسیدم که چقدر زبان شیرینی هست. جالبه که تحقیق کردم دیدم چقدر کشور هایی که اسپانیایی صحبت می کنند هم زیاد هستند!
  مرسی بابت مقاله

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =

تماس با کارشناس